Історія організації:

Історія створення Спілки дипломатів України починає свій відлік з дня реєстрації Міністерством юстиції, що відбулось у грудні 2007 року. Вік невеликий, та все одно суттєвий.

Хоча фактично ідея щодо створення Спілки, яка б об’єднувала усіх діючих і колишніх дипломатів виникла набагато раніше. Заснування Всеукранської громадської організації «Спілка дипломатів України» відбулось завдяки ініціативі видатного українського дипломата, екс-заступника Міністра закордонних справ України, Надзвичайного та Повноважного Посла України – Рилача Юрія Олександровича.

У серпні 2007 року, в результаті ентузіазму та кропіткої роботи трьох дипломатів: Володимира Олександровича Коваля, Володимира Георгійовича Крохмаля та Юрія Олександровича Рилача було проведено Загальні Збори Спілки.

Організаційному забезпеченню та юридичному супроводженню реєстрації треба завдячувати багатьом іншим українським дипломатам.

Знадобилось немало зусиль, щоб сформувати структуру організації та запровадити роботу регіональних осередків. Було створено 17 регіональних відділень.

26 лютого 2008 року відбулося перше Засідання Правління Всеукраїнської громадської організації „Спілка дипломатів України”, на якому було розглянуто питання щодо прийняття нових членів Спілки.

У цьому заході взяли участь члени Правління Спілки : Рилач Ю.О. – голова Правління Спілки та головуючий засідання, Василенко В.А., Губерський Л.В., Гуменюк Б.І., Кирик В.А., Кривонос П.О., Кушнір І.П., Мещеряк С.С., Яловий В.Б. та Секретар засідання Пасічник А.М..

Секретаріат Спілки очолив Сибіга А.І.

За результатами Засідання було одностайно прийнято рішення щодо прийняття в члени Спілки 288 осіб згідно поданих заяв.

Зараз робота триває, і що особливо приємно недарма. Особлива увага зараз приділяється питанням її популяризації, в тому числі і серед дипломатів. Надзвичайно важливо, щоб співробітники дипломатичної служби завжди відчували захист і підтримку саме на громадському рівні.

Також суттєву роль відіграють місцеві осередки, які в свою чергу беруть на себе відповідальність щодо забезпечення виконання функцій Спілки у найвіддаленіших куточках України.

Проте найголовніше – це заручитись підтримкою усіх дипломатів без виключення. Адже саме тоді Спілка зможе заявити, що представляє інтереси всієї української дипломатичної спільноти і виконує поставлені перед собою завдання у повному обсязі.

Історію творять люди…

 

Прес-служба Спілки дипломатів України